Date Range
Date Range
Date Range
Gleznošana uz audekla, akvarelis. Stikla, koka un porcelāna apgleznošana. Jaunumus mūsu studijā varat redzēt instagramā- makslas studija. Tur redzēsiet jaunākos darbus gan bērnu, gan pieaugušo grupām, kā arī bērnu izstādi Iļģuciema kultūras centrā. Atsevišķi varat skatīt instagramā- zakisguntars.
Apskatat šo Itāļu renesanses makslinieka Filippo Lippi bildi, kuru makslinieks gleznojis pirms pus tūkstoša gadiem. Varat iedomāties to kā modernu avangarda gleznu? Bet sava laikā to uzņēma ļoti neviennozīmīgi. Jo? Jo mākslinieks atļāvās tādu pārdrošību kā uzgleznot Mariju sava laika modes drēbēs! Arī jums tā šķiet? Šīs pārdomas ierosināja pa kreisi redzamais Annas Afanasjevas. Blogs taps pakāpeniski ar regularitāti vis.
Virziens, kas iekļaujas pēckara vispārējās Eiropas mākslas tendencēs ar to, ka atgriežas pie reālisma. Tas liekas kā rezultāts totālai veco kanonu apkarošanai. Politika neizturēja un padevās šim plūdumam. Jā, kaut kas kopējs virmo gaisā un iespaido visu cilvēka darbību kopumā. Arī tāda laika pavadīšana cilvēkiem laikam jau liekas interesanta un vajadzīga. Kas vēl? Jā,- tiek izmanto.
Krievija ir bagāta ar dažādiem modernisma pieteikumiem. Lučisms ir tikai viens no daudziem virzieniem. 1913gadā savā manifestā to pieteica daži mākslinieki ar Mihailu Larionovu. Priekšgalā ar to kārtējo reizi uzturot 20. gadsimta modernistu tradīcijas teorētiski nopamatot savu glezniecisko stilu un ar šo pamatojumu iepazīstināt sabiedrību. Objekts bija kustība, vortistiem. Spēks un enerģija, lučistiem- gaisma un starojums.
Tā savu mākslas stilu sauca Jaunās lietišķības. Šo jucekli ieviesa mākslas speciālisti jau 1925. gadā, kad viens jauno stilu nosauca par Jauno lietišķību. Vairāk grupējās ap Otto Diksa.
Virzienu raksturo jau pats tā nosaukums. Uzbūves ziņā varētu mēģināt salīdzināt ar Pūristiem. Tomēr šeit ir lielāka reālisma klātbūtne. Vismaz tiek veidota reāla konstruktīva telpa, gaismas, ēnas, perspektīve. Faktiski noveda itāļu renesanses sirreāl.
Tas mēģināja likvidēt glezniecības atkarības no dabas formām. Tas kļuva kā bāzes formula pasaules uzbūvei un arī gleznas uzbūvei. Ideja jau līdz galējībai vienkārša. Ne velti tai varam saskatīt radniecību. Ideja par pretstatiem, kas nosaka visu šajā pasaulē. Jāizmanto tikai spektra pamatkrāsas- sarkans, zils, dzeltens.
Forgot Password or Username? Love God, love people, have fun! A coffee shop hangout for OCs. A coffee shop hangout for OCs.